czwartek, 20 lutego 2014

RECENZJA ~IGRZYSKA ŚMIERICI SUSANNE COLINS

Jak wiecie (albo i nie ; )) seria Igrzyska Śmierci znalazła sie na liście książek do przeczytania w tym roku (
LINK ), więc gdy tylko sie dowiedziałam że w księgarni  ich nie ma poleciałam do koleżanki , żeby mi pożyczyła ; D Dobra za dużo pisze ,  więc do rzeczy : 


,, Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a już to zasługuje na miano prawdziwej walki o przetrwanie..."

Gdy tyko to przeczytałam odrazu chciałam to przeczytać . I gdy tylko przeczytałam pierwsze strony zakochałam sie w tej książce . Pierwszą część pochłonełam w 2 dni (?) Aktualnie czytam ostatnie strony Kosogłosa ( co później zrobie z miom życiem  ?) i nadal wszystko podoba mi się tak jak na początku .

Bohaterowie mają zupełnie odmienne charaktery i trudno mi wybrać moją ulubiną postać , ale chyba będzie to Peeta , który oddałby życie za Katnisss ( którą też uwielbiam , ale coś mi w niej nie pasowało ) .Bardzo podobała mi się też Prim i jej mama , Effie i Cinna .

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem , nie ma nudnych fragmętów , na których można zasnąć 

A i oczywiście książka ma drugie znaczenie co zauważyłam na  samym  początku , ale nie kdy może  to zrozumie . Więc to z  ,, Igrzysk '' robi książke prawie filozoficzną ; )

Na postawie książki powstał też film , który o dziwo mało w czym odstępuje od książki ( można go będzie obejrzeć w TVP1 1 marca ; )) 


Ocena : 10 \10
Autor: Suzanne Colins
Tytuł: Igrzyska Śmierci

Seria : Igrzyska Śmierci
Wydawnictwo: Media Rodzina


~Szeyli 

1 komentarz:

  1. uwielbiam ten cykl :)) (i ksiazki i filmy):)))))
    pozdrawiam:) http://berenikatestuje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

 

Porady Szeyli : Książki , moda i gotowanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gift Idea