piątek, 25 kwietnia 2014

DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY LAUREN WEISBERGER

    Dziś mam dla was recenzje książki, w któej się zakochałam. Jest świetna i mam nadzieję, że szybko zdobęde drugą część. 


Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej. Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki u Mirandy Priestly, wpływowej redaktor naczelnej miesięcznika Runway. Szybko przekonuje się, że Miranda to klasyczny szef "z piekła rodem"... Swoich pracowników traktuje jak służących, wymaga całkowitej dyspozycyjności, nie uznaje sprzeciwu. Presja, by być pięknym i szczupłym, nosić stroje od Prady, Versace'a i Armaniego, wyglądać jak zawodowa modelka, jest ogromna, brakuje natomiast zwykłej życzliwości. Za nieodpowiednie szpilki można wylecieć z pracy.

Napewno czytaliście, oglądaliście lub słyszeliście o książce\filmie o takim tylule,

 Książka napisana jest lekko i prosto, co sprawia, że czyta się ją wyjątkowo przyjemnie i szybko. Narratorką jest główna bohaterka, bo pozwala nam lepiej wczuć się w jej sytuację i poznać co myśli o danej sytuacji. 
 Powieść jest bardzo wciągająca, przeczytałam ją w jakieś hmm 3 godziny. Kupiłam ją przypadkiem, ale nie żałuje ;) 
 Bardzo dobrze zbydowane są postacie pierwszoplanowe i drugoplanowe. Cały cza szastanawiałam się jaka naprawdę jest Miranda. Andrea była dość dziwną postacią i dalej nie wiem czy ją lubiłam czy nie. Ale polubiłam Emily - pierwszą asystentkę Mirandy. 

Równie mocno polecam film, jak i książkę. 

Niedługo pojawi się takżę  recenzja filmu 


Wydawnictwo: Albatros
Moja ocena: 8/10 
liczba stron: 448

~Szeyli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Porady Szeyli : Książki , moda i gotowanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gift Idea