niedziela, 4 sierpnia 2013

Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna

Interesujesz się mitologią grecką ? Tak ? To ta książka jet właśnie dla Ciebie !


"Wiecie co, wcale nie chciałem być półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodziłem do szkoły, grałem w koszykówkę i jeździłem na rowerze. Nic szczególnego. Dopóki przez przypadek nie wyparowałem nauczycielki matmy. Wtedy się zaczęło. Teraz zajmuję się walką na miecze, pokonywaniem potworów, w czym pomagają mi przyjaciele, a poza tym staram się po prostu... przeżyć. Zrozumiecie to, jak przeczytacie opowieść o wszystkim, co stało się po tym, jak Zeus, bóg niebios, uznał, że ukradłem mu piorun - a rozgniewany Zeus to naprawdę spory problem!"


Percy Jackson zwykły nastolatek ?  Czy aby na pewno ? O nie jest herosem takim jak
Achilles i Herakles . Jego ojcem okazuje się Posejdon władca morza i brat Zeusa , który podejrzewa go o zabranie jego Pioruna Piorunów  .  Kiedy Posejdon przyznał się , że Percy jest jego synem wszystkie podejrzenia padły na Perce 'go  .Czy uda mu się udowodnić , że to nie on zabrał Piorun ?

czy odnajdzie przyjaciół w Obozie Herosów ? 

Słyszałam o tej książce już dawno , ale jakoś nie miałam okazji jej przeczytać aż do ostatniej wyprawy do biblioteki  . Coś mnie po prostu zmusiło , żebym ją wypożyczyła . Wróciłam do domu i zaczełam ją czytać . Przeczytałam jednym tchem w godzinę z małą przerwą na skoczenie o coś do picia . Polecam te książkę jest niesamowita ;D


Tytuł:Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna
Autor: Rick Riordan
Ilość stron: 360
Wydawnictwo:Galeria Książki
Ocena: 9/10
                                                                                                 Szeyli
 1 komentarz:

  1. fajny blog obserwuję i zapraszam do siebie http://violetta-y-leon-leonetta.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

 

Porady Szeyli : Książki , moda i gotowanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gift Idea